Oszczędność energii?

Czysty zysk!

Zobacz sam

Usługi termowizyjne pomagają dbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu ciepła

usługi termowizyjne

Odwiecznym problemem, z jakim trzeba się mierzyć w budownictwie, jest to, jak zapewnić i utrzymać odpowiednią temperaturę mieszkań, która nie byłaby zależna od czynników zewnętrznych, np. pogody. Samo ogrzewanie mieszkania to za mało, ponieważ często narzekamy, że „ucieka” nam ono z mieszkań. Czy można temu jakoś zaradzić? Z całą pewnością, jednak najpierw powinniśmy sprawdzić, skąd biorą się problemy z utrzymaniem temperatury – gdzie tego ciepła „ucieka” najwięcej. W takim wypadku najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy świadczącej usługi termowizyjne, aby dokonała badania naszego budynku.

Firmy świadczące usługi termowizyjne wykonują kompleksowe badania za pomocą kamer termowizyjnych, dzięki którym możliwa jest szczegółowa ocena izolacji cieplnej naszego budynku, od fundamentów po poddasze. Ciągłość i izolacyjność wieńców, grubość i różnice w izolacjach poszczególnych segmentów budynku, poprawność montażu drzwi czy okien, stan kominów, po prostu wszystko, co może powodować straty ciepła, nawet stan ogrzewania, przez co możliwe jest zlokalizowanie potencjalnych jego awarii i usterek, np. zatorów w grzejnikach.

Taki zestaw informacji zapewni nam dobry ogląd sytuacji, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe zaplanowanie modernizacji termicznej naszego budynku. Bez tych informacji działalibyśmy jedynie w oparciu o nasze odczucia, bez konkretnej wiedzy i pewności, czy mamy rację. Działając w oparciu o wyniki pomiarów mamy pewność, które spośród elementów należy zmodernizować, aby uzyskać lepszą izolację i w ten sposób zwiększyć komfort używania naszego domu. Oczywiście, zawsze możemy ocieplić cały budynek, albo możemy kierować się jedynie swoją intuicją i jest jakaś szansa, że dobrze na tym wyjdziemy. Ale zawsze jest też szansa, że obróci się to przeciwko nam i nie dość, że poniesiemy koszty modernizacji, to jeszcze w zamian zamiast oszczędzać na ogrzewaniu, będziemy płacić za nie jeszcze więcej, dlatego nie warto podejmować takiego ryzyka i zamówić odpowiednie badania.